Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga – sprawdzamy, co potrafi

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga – sprawdzamy, co potrafi
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ultramobilny laptop wykonany z niesamowitą starannością i dbałością o detale, czyli ThinkPad X1 Titanium Yoga od Lenovo – zaprojektowany z myślą o biznesmenach. Jest to niezwykłe urządzenie klasy premium, którego główne cechy to jakość i design. 

Został wyposażony w specjalny zawias umożliwiający obrót ekranu o całe 360°, dzięki czemu można położyć go płasko na ziemi lub przekształcić w tablet o pokaźnych rozmiarach. Cena tego urządzenia to około 14 tysięcy złotych. Co więc kryje się za tak dużą kwotą?

Niezwykła jakość wykonania

Sama konstrukcja i obudowa urządzenia na pewno zasługują na to, aby o nich wspomnieć. Laptop da sobie radę w warunkach zdecydowanie trudniejszych niż leżenie na biurku. Według producenta ThinkPad X1 Titanium Yoga był poddawany niezwykle rygorystycznym testom, zgodnym ze standardami wojskowymi. Jego obudowa wykonana jest z aluminium, magnezu, włókna węglowego oraz tytanu. Dzięki temu nie dość, że jest niezwykle trwały, to w dodatku lekki i poręczny. Oczywiście warto wspomnieć, że w porównaniu z poprzednimi ThinkPadami ten jest cieńszy – jego grubość wynosi jedynie 11,5 mm. Wbudowany 13,5-calowy ekran dotykowy ma proporcje 3:2, co może spodobać się osobom, które chcą wykorzystać go w pracy – głównie do pracy na dokumentach. Kartki o wielkości A4 będą bardzo wygodne do czytania w orientacji pionowej. Klawiatura urządzenia także jest wyjątkowo udana, więc kolejny plus dla komfortu pracy biurowej. Co ciekawe, mimo tak cienkiej konstrukcji laptop jest niezwykle wydajny, zapewnia ponad 11 godzin nieustannej pracy.

Bezpieczeństwo to priorytet dla firmy Lenovo

Istnieje kilka elementów związanych z bezpieczeństwem, które w sposób szczególny cenią sobie różnego rodzaju biznesmeni. Wbudowana i przylutowania pamięć RAM – niby drobnostka, dla niektórych nawet minus, ale niezwykle ważne dla tych, którzy obawiają się kradzieży cennych danych. Nieco bardziej imponującą funkcją jest kamera wyposażona w sensor podczerwieni, która potrafi wykryć, czy ekran nie jest obserwowany przez osobę niepożądaną, a w razie potrzeby wygasić go i wygenerować adekwatny komunikat. To coś szczególnie przydatnego dla osób, które korzystają z laptopa w miejscach publicznych. ThinkPad X1 Titanium Yoga ma też czytnik linii papilarnych, ale to już raczej standard.

Kilka drobnych potknięć w Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga

Mimo z pozoru idealnego dopracowania, które można odczuć już po pierwszym kontakcie z omawianym laptopem, ma on także kilka wad. To tylko drobne potknięcia ze strony producenta, jednak niezwykle istotne, patrząc na cenę, jaką trzeba za niego zapłacić. Pierwszą rzeczą, na którą głównie narzekają użytkownicy, jest niedopracowany touchpad, odstający od tych wbudowanych w poprzednie modele. Kolejny minus to mała liczba dostępnych złącz, spowodowana wąską obudową. Jedyne wejścia, jakie oferuje laptop, to dwa porty USB oraz gniazdo słuchawkowe – jest to standard przypominający komputery produkowane przez markę Apple. Na koniec, oczywiście, absurdalnie wysoka cena. Pomimo że w grę wchodzą doskonała jakość wykonania oraz innowacyjna technologia, cena nie jest przystępna na tyle, aby na laptop mógł sobie pozwolić przeciętny użytkownik. To czyni go tym bardziej modelem przeznaczonym wyłącznie dla biznesmenów. Aczkolwiek nie można zaprzeczyć, że Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga to najwyższa półka jakościowa, zarówno w kwestii obudowy, jak i wnętrza.

Zdj. główne: Vlad Bagacian/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*